Kelnerzy to są osoby, które jako pierwsze mają kontakt z gośćmi restauracji. To oni są odpowiedzialni za przyjęcie zamówienia, podania potraw i rozliczenia. Klienci w tym momencie oceniają wygląd i kompetencje pracownika restauracji. Kelnerzy noszą specjalne zapaski, które są wygodne i profesjonalne w użytkowaniu.

Zapaski dla kelnerów

Kelner musi odpowiednio się prezentować, aby wpłynąć na pozytywny wizerunek wśród klientów. Cechy, które powinna realizować profesjonalna zapaska:

  • Muszą być odporne na zagięcia i odbarwienia
  • Powinny być wykonane z wysokiej jakości tkaniny
  • Sznur zapaski musi być wytrzymały
  • Zapaska kelnerska powinna być dobrze dopasowana do sylwetki kelnera
  • Powinna posiadać kieszenie

Ubiór powinien być dopasowany do panującej atmosfery i odpowiadać kolorom do wystroju lokalu. Strój kelnerski powinien być nie tylko elegancki, ale przede wszystkim praktyczny. Zapaska kelnerska nie zakrywa górnej części ciała, dzięki temu zapewnia wyższy komfort kelnerom. W przeciwieństwie do fartuchów zapaska ma długość np. do kolan. Takie rozwiązanie ułatwia poruszanie się i nadaje profesjonalny wygląd. Krótkie zapaski umożliwiają większy ruch nóg. Dzięki kieszeniom kelnerzy mogą mieć pod ręką długopisy, notatniki, serwetki oraz inne niezbędne akcesoria.

Odpowiedni strój kelnera

Ciężko wyobrazić sobie kelnera bez fartucha lub zapaski. Taki strój stał się klasyką, cenioną przez kelnerów ze względu na wygodę i funkcjonalność. Zakładany fartuch na ubranie, chroni przed zabrudzeniem, o które nie trudno w pracy kelnera. Jest to nie zwykle praktyczny element stroju kelnera, ponieważ można je prać w wysokiej temperaturze sięgającej 60 stopni C. Dzięki temu można zachować wszelkie standardy higieniczne, które są bardzo ważne w restauracji. Szyte z wysokiej jakości tkanin pozostają odporne na wszelki odkształcenia, dlatego mogą być użytkowane przez długi czas, nie tracąc eleganckiego wyglądu.

Gdzie kupić zapaski kelnerskie

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny sklep. Dzisiaj rynek dostarcza wiele możliwości. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby kupić potrzebny strój dla całego personelu. Maroni.pl oferuje zapaski kelnerskie tylko najlepszej i najwyższej jakości z możliwością dostawy pod wskazany adres. Oferują również możliwość nadruku lub wykonanie indywidualnego haftu np. logo restauracji.  Przeglądając oferowane stroje, można zwrócić uwagę na:

  • Szeroki wybór zapasek
  • Duży wybór kolorów
  • Szeroki wybór długości zapasek