Tatuaż róża” niewątpliwie stoi na podium popularnych tatuaży wśród miłośników tej formy zdobienia ciała. Tatuaż róży można wykonać w wielu stylach, rozmiarach, umiejscowionych, a nawet za pomocą różnych metod. W dzisiejszym świecie, możliwości są nieograniczone. Tatuaż róża będzie prezentować się pięknie zarówno w kolorze, jak i w czarno-szarej odsłonie. To kolejny motyw florystyczny, który może idealnie połączyć się z twoimi obecnymi już kompozycjami na ciele, lub tworzyć samoistną ozdobę twojej skóry. 

Historia Tatuażu Róży – Znaczenie Symbolu Róży 

Od czasów starożytnych, róża była ulubionym symbolem różnych ludów. Przykładowo, już starożytni Grecy wierzyli, że róża niegdyś była biała i czysta. Zgodnie ze swoimi wierzeniami uważali, że jedna z ich bogini, Afrodyta została ukuta przez cierń i na piękny kwiat wylała się krew. Właśnie dlatego, owy kwiat stał się czerwony.

Zaś w starożytnym Rzymie róża, która zwiędła, symbolizowała przemijanie życia i mroczne cienie.

Tak naprawdę, w różnych religiach, symbol róży miała różne znaczenia.

W chrześcijaństwie ten piękny kwiat symbolizował miłosierdzie; natomiast w Islamie róża symbolizowała krew proroka i jego dwóch synów. W buddyzmie zaś sama róża oznacza trójcę prawdy. 

Wzór róży jest często spotykana w godłach i herbach wielu krajów. U masonów i templariuszy róża jest połączona z krzyżem. 

Wielu pisarzy i poetów wykorzystało w swoich utworach symboliczne znaczenie róży. Piękno i doskonałość tego wspaniałego szlachetnego kwiatu jest podziwiane przez ludzi od tysięcy lat. Każdego dnia inspiruje wielu twórców i artystów, a w tym, tatuażystów. 

Co oznacza tatuaż z różą?

Znaczenie tatuażu z różą nie jest jednoznaczne. Tatuaż z różą może mieć różne znaczenia w zależności od tego, w jakiej kompozycji jest przedstawiony. Czynnikami zależnymi w tej kwestii może być zarówno ilość kwiatów, kompozycja, jak i ich sam kolor.

Jednakże, podstawowym i najbardziej znanym znaczeniem róży jest piękno i miłość. Mówi się, że osoba, która wybiera różę na tatuaż, chce pokazać swoje piękno, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Zaś róża przedstawiona w tatuażu z kolcami podkreśla, że dana osoba przywiązuje dużą wagę do swojego świata wewnętrznego. Dodatkowo, symbolizuje ona wszelkie cierpienie, które występuje w miłości i mówi, że nie ma miłości bez poświęcenia.

Jednak tak jak wspomnieliśmy, na symbolikę tatuażu róży, ma wpływ także i jej kolor. Przedstawiamy zatem krótką listę podtsawoych znaczeń, które warto zapamiętać, decydując się na tatuaż różę w konretnym kolorze:

 • Czerwona róża – szacunek, prawdziwa miłość, namiętność, romans, zdrowie.
 • Żółta róża – lojalność, przyjaźń, radość, zazdrość, zawiść.
 • Różowa róża – elegancja, delikatność, naiwność, atrakcyjność, czułość, pierwsza miłość.
 • Pomarańczowa róża – urok, powabność, fascynacja, entuzjazm.
 • Niebieska róża – oczarowanie, entuzjazm, fantazja, niemożność.
 • Biała róża – mistycyzm, tajemniczość, młodość, niewinność, świętość, czystość, miłość duchową.
 • Fioletowa róża – urok i miłość od pierwszego wejrzenia.
 • Róża brzoskwiniowa – przyjaźń, skromność.
 • Czarna róża – ciemność, śmierć, mrok.

Znaczenie kompozycji tatuażu róży z innymi wzorami 

Tatuaż z motywem róży możemy także wpleśc w kompozcyję z innymi wzorami. W tej sytuacji, również warto wiedzieć, co dane połączenie, może oznaczać w szeroko pojętej kulturze. 

 • Róża z drutem kolczastym – miłość, która powoduje cierpienie i ból serca.
 • Róża z krzyżem lub czaszką – smutek po stracie bliskiej osoby i pamięć o niej. Takie tatuaże nazywane są tatuażami pamiątkowymi.
 • Sparowana róża/ Matching tattoos –  identyczne tatuaż z różą np. dla pary małżeńskiej na znak wiecznego oddania i miłości.
 • Róża ze sztyletem – namiętne uczucia.

Warto jednak pamiętać, że to, jak przedstawisz swój tatuaż róży, zależy tylko od ciebie. Dziara z tym motywem będzie prezentować się pięknie zarówno w większej kompozycji, jak i solo. Jeśli znaczenie tatuażu nie odgrywa dla ciebie dużej roli, to także nie masz się o co martwić. Potraktuj to jako ciekawostkę i dodatkową wiedzę, a skup się na tym, żeby dzieło na twojej skórze było atrakcyjne szczególnie dla ciebie. 

Zarezerwuj tatuaż z motywem róży na INKsearch.co 

Pomysł na tatuaż róży już wybrany? Jeśli tak, to czas znaleźć artystę, który pomoże spełnić twoje tatuatorskie marzenie. W tym pomoże ci platforma do rezerwacji tatuażu online, INKsearch.co. Wystarczy, że wyszukasz artystów po miastach, wzorach lub stylach, a twoim oczom, ukażą się ich bogate portfolio, które pomogą w decyzji, do kogo ostatecznie wybrać się na sesję tatuażu. Jeśli wybór będzie zbyt trudny, skorzystaj z darmowej konsultacji online i oddaj tą kwestię w ręce ekspertów. Odpowiedz na kilka pytań, a ekipa INKsearch wróci do ciebie z propozycjami kilku artystów, którzy mogą zrealizować właśnie twój pomysł na tatuaż różę i nie tylko. Co Ty na to?