Kraków przyciąga morze turystów – zarówno uczniów ze szkolnej ławki, jak i dorosłych. Jak znaleźć dobre miejsce noclegowe i zorganizować wspaniałą wycieczkę?

Organizacja wycieczki do Krakowa

Przede wszystkim warto zastanowić się co chce się zwiedzić i zobaczyć podczas wyjazdu. Warto to zrobić rozsądnie, aby nie przeładować programu. W przypadku wyjazdów z dziećmi i młodzieżą, zadbajmy o to, aby atrakcje były zróżnicowane. Jeśli rano zwiedzamy Muzeum na Wawelu i Stare miasto, to na popołudnie można zaproponować coś „lżejszego” i bardziej rozrywkowego. Do tego typu atrakcji zaliczamy na przykład wyjście do Aqua Parku. Wypad z przyjaciółmi nie jest tak bardzo ograniczony – jeśli ktoś nad pływanie w wodzie przedkłada wieczór w Operze – bez problemu można się rozdzielić i spotkać wieczorem w umówionej knajpce.

Transport

Do innych kwestii związanych z organizacją wycieczki jest sposób transportu. Nie ma co ukrywać – szczególnie podczas turystycznego szczytu, centrum Krakowa potrafi być bardzo zatłoczone i zakorkowane. Owszem, możemy znaleźć płatny parking, lub zwykłe miejsce postojowe w bardziej oddalonych od ścisłego centrum rejonach. Nie będzie to jednak najbardziej wygodna i ekonomiczna opcja. Zdecydowanie łatwiej jest przyjechać pociągiem lub skorzystać (tuż obok) z dworca autobusowego.

Noclegi dla grup zorganizowanych w Krakowie

Nocleg dla grup w Krakowie najlepiej poszukać w takim miejscu, aby był jak najbliżej znacznej części atrakcji, które chcemy odwiedzić – czyli prawdopodobnie Starego Miasta. Daje to sporą wygodę, brak tracenia czasu na transport (a przez to i pieniędzy), możliwość spędzenia wieczoru np. w krakowskich knajpkach, spaceru po rynku nocą, wypadu do klubu muzycznego bez konieczności martwienia się o powrót do miejsca zakwaterowania.

Wsparcie w organizacji wyjazdu

A co jeśli dowiesz się, że hostel pomoże zorganizować wam całą wycieczkę? Oprócz (co oczywiste) noclegu w Krakowie weźmie na siebie pomoc przy innych rzeczach? Hostel Draggo, który ma siedzibę przy ulicy Gołębiej na Starym Mieście, posiada kontakty z szeregiem innych firm. Współpracuje z nimi od dawna, dlatego może ręczyć za wysoką jakość usług. W czym pomogą Ci pracownicy hostelu?

Ich zespół do spraw rezerwacji grupowych weźmie na swoje barki:

  • wcześniejszą rezerwację wejść do muzeów i zniżki,
  • rezerwację posiłków z uwzględnieniem specjalnych diet (w szczególności m.in. osób z alergiami lub wegetarian),
  • zorganizowanie trasportu.

Nad wszystkim czuwa wyznaczony koordynator do spraw rezerwacji, który opiekuje się grupą zamierzającą odwiedzić hostel w Krakowie. Nie trzeba także się obawiać ceny – ta w porównaniu do innych miejsc w pobliskiej lokalizacji jest bardzo przystępna. Grupa nie musi być także liczna – wystarczy dziesięć osób.

Z ważnych szczegółów, które mogą mieć istotne znaczenie dla części rezerwujących miejsce w krakowskim hostelu – to od was zależy czy wolicie być zakwaterowani w pokojach wieloosobowych, jednoosobowych, lub dwuosobowych. Każde z pomieszczeń jest nowoczesne, posiada swoją łazienkę, szafki, dostęp do slotów ładowania, WiFi, atrakcyjnej wizualnie wspólnej przestrzeni, Smart TV.