Jeżeli zgłębialiśmy się w tematyce suszu, czy też koncentratów konopnych, to na pewno słyszeliśmy o urządzeniu jakim jest waporyzator. Warto wiedzieć, że urządzenie to jest przeznaczone do inhalacji parowej tych artykułów. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju waporyzatorów. Warto zatem wiedzieć, jak działają i czy warto z nich korzystać. 

Jak właściwie działa waporyzator do suszu?

Jeżeli chodzi o sposób, w jaki działa waporyzator, to warto wiedzieć, że cały proces nie jest skomplikowany. Jedyne, co musimy zrobić, to umieścić odpowiednio zmielony susz w specjalnej komorze, a następnie uruchomić nasze urządzenie. W zależności od tego, jaki waporyzator mamy, susz jest ogrzany do wskazanej temperatury, a następnie możemy już przystąpić do inhalacji. Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju waporyzatory, a do najbardziej tradycyjnych wersji zaliczyć możemy waporyzatory konducyjne. W ich przypadku susz ogrzewany jest przez kontakt ze specjalną płytką, która przekazuje do niego ciepło. Właśnie w taki sposób zioła mają odpowiednią temperaturę. Kolejnym rodzajem są waporyzatory konwekcyjne, gdzie susz jest ogrzewany przez strumień gorącego powietrza. W ich przypadku susz nie może być za bardzo zmielony, gdyż wówczas drobinki mogą zostać porywane razem z powietrzem. 

Waporyzacja w domu czy w plenerze?

Jeżeli mamy w planach korzystać z waporyzatora poza domem, to wówczas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie przenośne, a najlepiej takie które ma wymienną baterię, czy też daje możliwość lądowania przez USB. Tymczasem, jeżeli planujemy używać waporyzatora tylko w domu, to wówczas warto zdecydować się na urządzenie stacjonarne. Bardzo często taki waporyzator ma większe możliwości, ale niestety nie możemy ich ze sobą zabierać na przykład na spotkania, czy wyjazdy. 

Jaki grinder warto wybrać?

Jeżeli kupujemy waporyzator, to niewątpliwie warto również zdecydować się na grinder. Obecnie zdecydowanie najpopularniejsze są modele, które zrobione są z metalu, czy też z aluminium. Tym, co je wyróżnia jest bardzo duża odporność na różne uszkodzenia, a ponadto są to urządzenia niezwykle funkcjonalne, gdyż wyposażone są w magnez, który znacznie ułatwia ich zamykanie. Jeden grinder będzie doskonale służył przez wiem lat. Bardzo często urządzenia te mają ponadto dodatkowy pojemnik na susz, w którym możemy go schować. Jednocześnie stanowią one swego rodzaju magazynek, gdyż spada do niego pyłek z każdego mielenia. Grindery mogą być ręczne, bądź też elektryczne.