Kwarantanna , ograniczenie ruchu i praca zdalna to czynniki, które obecnie bardzo przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia Polaków. Zapomnieliśmy, że poza pandemią istnieje wiele innych chorób, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. Z powodu zagrożenia wirusem ograniczamy wizyty w przychodniach i gabinetach lekarskich. Brak ruchu i wielogodzinna praca w pozycji siedzącej przy komputerze coraz częściej powodują bóle kręgosłupa oraz zwyrodnienia, które mogą być nieodwracalne. Kilka miesięcy pandemii może skutkować schorzeniami odczuwanymi do końca życia. Pomocą służą fizjoterapeuci, dobrze dobrany zestaw ćwiczeń prowadzony przez doświadczonego lekarza może przynieść naprawdę zbawienne efekty.

Wiele schorzeń powstaje w wyniku powikłań po zabiegach, urazach czy wypadkach. W takich sytuacjach również bardzo pomocna jest rehabilitacja. Coraz częściej fizjoterapia jest również konieczna  u dzieci ponieważ mniej czasu spędzają w ruchu a więcej przy komputerze odbywając naukę zdalną. Niestety w czasie pandemii wirusa COVID19, pacjenci boją się chodzić do lekarza, w obawie przed zakażeniem oraz ze względu na ograniczoną działalność gabinetów.  

Na dzień dzisiejszy porady fizjoterapeutów zostały przywrócone. Wszyscy, pacjenci którzy potrzebują rehabilitacji mogą więc ją odbyć w gabinecie lub na wizycie domowej, zachowując szczególne środki ostrożności. Regularne wizyty u fizjoterapeuty mogą przynieść dużą ulgę, a także wspomóc sprawność fizyczną w przyszłości. Zapobiegają także powikłaniom po operacjach,  wspomagają przywrócenie sprawności sprzed zabiegu,  wspierają treningi sportowców i pozwalają prowadzić zdrowy tryb życia.