Sen jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka, pozwala na odpoczynek, regenerację, odprężenie. Na dobrą jakość snu wpływa wiele czynników, jednak jednym z ważniejszych jest dobrze dobrany do wymagań, komfortowy materac. Powinien on we właściwy sposób podpierać kręgosłup, pozwalać na rozluźnienie, naturalną pozycję ciała. Jak go wybrać, aby sprawdził się w Twojej sypialni?

Jak wybrać najlepszy materac?

Przy wyborze materaca warto uwzględnić szereg czynników, które decydują o komforcie, ale także walorach użytkowych. Określając potrzeby przyszłego użytkownika, weź pod uwagę:

  • wymiary materaca – nie tylko długość i szerokość dopasowaną do ramy łóżka, ale także wysokość, optymalna szerokość powierzchni spania dla jednej osoby to przynajmniej 80 cm,
  • stopień twardości materaca – powinien być dopasowany do preferencji, ale także wagi i budowy ciała,
  • sprężystość, właściwości warstwy wierzchniej materaca,
  • rodzaj wypełnienia i jego właściwości, również antyalergiczne,
  • trwałość, możliwość stosowania dwustronnego,
  • materac dwusezonowy – z inną warstwą z jednej strony, na przykład dostosowaną do lata i zimy.

Rozważenie tych możliwości pozwoli na dobranie wygodnego rozwiązania.

Postaw na polski produkt z gwarancją jakości i trwałości

Na rynku polskim można kupić materace od wielu różnych producentów. To zarówno produkty premium, jak i podstawowe materace w wersjach ekonomicznych, za maksymalnie niską cenę. Produkowane są w różnych miejscach, a ich dystrybutorzy mogą nawet nie do końca znać właściwości produktu. Dlatego lepiej stawiać na materace ze sprawdzonych źródeł, produkowane w naszym kraju przez firmy o odpowiednim doświadczeniu i renomie. Takie materace oferuje firma Anhel. Produkowane są jedynie w Polsce, z wykorzystaniem materiałów z jakością potwierdzoną atestami. Wiele lat doświadczenia w branży pozwala tworzyć asortyment produktów dobrze dopasowanych do potrzeb użytkowników, z możliwością indywidualnych zamówień materacy ze spersonalizowanymi elementami.

Naturalny sen na materacach zainspirowanych naturą

Cechą szczególną, jaką mają materace Anhel, to inspiracja naturą przy ich tworzeniu. Każdy z produktów posiada warstwową budowę, a zwykle także materiały naturalne, mające pozytywny wpływ na jego walory użytkowe. Jest to na przykład lateksowane końskie włosie dające dobry przepływ powietrza i optymalną twardość, naturalna wełna odpowiadająca za izolację cieplną i naturalne właściwości antybakteryjne, czy też lateksowana mata kokosowa zapewniająca naturalne, zdrowe dla kręgosłupa usztywnienie. Warto zauważyć, że materace Anhel od polskiego producenta mogą zostać wykonane na dowolny wymiar, z wypełnieniem ustalonym indywidualnie.