Śruta sojowa jest to komponent, który zawiera zdecydowanie najwięcej białka wśród śrut, jakie obecnie znajdują się na rynku. Śruta sojowa jest produktem uniwersalnym, a co za tym idzie może być wykorzystywana podczas żywienia wszelkich gatunków oraz grup wiekowych zwierząt. Ten właśnie artykuł, ze względu na swoje parametry, jest zalecany przede wszystkim do robienia różnych mieszanej, przeznaczonych dla brojlerów oraz tuczników. Śruta sojowa jest niemodyfikowana genetycznie, co ma bardzo duże znaczenie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Śruta sojowa – jej działanie oraz właściwości

Śruta Aptrans obecnie jest zdecydowanie najbardziej wartościowym i najpopularniejszym komponentem pasz przeznaczonych dla zwierząt hodowlanych różnych gatunków. Jest to główny składnik, jeżeli chodzi o żywienie zwierząt wysokoprodukcyjnych. Warto wiedzieć o tym, że śruta sojowa stanowi doskonale źródło białka, ponieważ białko soi jest łatwo przyswajalne. W jej składzie znajdziemy aminokwasy egzogenne, takie jak tryptofan, czy też lizyna, jakie mają bardzo dobry wpływ, zarówno na wzrost, produkcję, jak również rozwój zwierząt. Wa artykułach sojowych znajdziemy lecytynę, która wspomaga przyswajalność witamin, ma pozytywny wpływ na metabolizm tłuszczów, jak również wzmacnia układ krwionośnych. Do tego, w nasionach soi znajdziemy genisteinę, oraz fito-estrogeny, które łagodzą zaburzenia hormonalne. 

Śruta sojowa – źródło białka bez GMO

Śruta sojowa jest to komponent paszowy, który jest całkowicie wolny od GMO, a co z tym idzie możemy ją podawać naszym zwierzętom, niezależnie od uwarunkowań oraz wytycznych, jakie zostały narzucone przez odbiorców artykułów rolniczych, w zakresie modyfikacji genetycznej. Jeżeli będziemy podawać zwierzętom śrutę sojową – https://aptrans.pl/sruta-sojowa/, to będziemy mieć pewność, że otrzymują one artykuł pełnowartościowy, który jest całkowicie zgodny ze standardem non GMO.

Kiedy i jak stosować śrutę sojową?

Śruta sojowa może być stosowana jako dodatek do pasz objętościowych w żywieniu zwierząt. Poekstrakcyjna śruta sojowa, może być mieszana wraz ze śrutą zbożową, jak również możemy do niej dodawać odpowiednie składniki mineralne oraz witaminy. W składzie śruty sojowej znajdziemy doskonałej jakości białka, które może być podawane nawet najmłodszym zwierzętom. 

Dawkowanie śruty sojowej

To, jak będzie dawkowana auta sojowa zależy od wielu różnych czynników takich jak na przykład rodak zwierząt, fazy chowu, czy też przeznaczenie. Dawka śruty sojowej dla bydła mlecznego, może wynosić nawet 2,5 kg dziennie, ale warto wiedzieć że jest ona zależna od innych preparatów białkowych, które otrzymuje zwierzę.