Żylaki są efektem, z którym zmaga się każda kobieta w średnim wieku, jednak  w niektórych przypadkach dana niewydolność może być bardziej widoczna, problematyczna do ukrycia lub nawet bolesna. Z tej przyczyny warto rozważyć usunięcie żylaków za pomocą szerokiej oferty mało inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się żylaków? Gdzie we Wrocławiu można usunąć żylaki?

Czym są żylaki i dlaczego się pojawiają?

Żylaki powstają zasadniczo wskutek wystąpienia niewydolności żylnej. Żyła ulega poszerzeniu i wydłużeniu, czego konsekwencją jest wystąpienie krętego przebiegu. Mała ruchliwość oraz siedzący tryb pracy przyczyniają się do powstawania żylaków. Wzrost ciśnienia krwi sprawia, że ściany naczyń ulegają odcięciu, jednocześnie nie powracając na pierwotne miejsce i tworząc niebieskie linie na skórze.

Problem uwidacznia się po czterdziestym roku życia. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Częściej występuje u osób wykonujących pracę siedzącą, jednak nie jest to regułą, gdyż dodatkowym czynnikiem powodującym występowanie żylaków mogą być również uwarunkowania genetyczne. Problem traktowany jest jako defekt kosmetyczny. Współczesna medycyna jednak znajduje wiele sposób na efektywne usunięcie żylaków. W zależności od formy występowania, obszaru obejmowania oraz stopnia zaawansowania, istnieją różne sposoby na pozbycie się efektów niewydolności żylnej.

Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się żylaków?

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny istnieje kilka skutecznych sposobów na usunięcie żylaków. Jednym z nich jest zabieg EVLT (EndoVenous Laser Treatment), który w nowoczesny sposób pozwala pozbyć się problemu. Lekarze stosują znieczulenie miejscowe tumescencyjne oraz za pomocą światła włókna laserowego zamykają niewydolną żyłę. Cały zabieg wykonywany jest przy użyciu innowacyjnego sprzętu. Co ważne, nie jest wymagane zostanie na noc w szpitalu. Proces rekonwalescencji jest szybki, dzięki czemu można w krótkim czasie powrócić do pracy. Wysoka skuteczność zabiegu (ok. 95-98%) oraz brak odczuć bólowych sprawiają, że jest często wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. 

Należy jednak pamiętać, że aby pozbyć się problemu na zawsze, należy skorzystać z usług wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego.

Usuwanie żylaków we Wrocławiu jeszcze nigdy nie było takie proste. Profesjonalne zabiegi pozwolą Ci odzyskać nieskazitelny wygląd i sprawią, że z przyjemnością będziesz eksponować swoje nogi oraz raz na zawsze pozbędziesz się kompleksów.