Nie da się ukryć, że zwykle cenimy sobie możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni okiennej. Zależy nam nie tylko na samych walorach estetycznych. Nikt z nas z pewnością nie przepada za tym, by nadmierna ilość promieni słonecznych wpadała przez nasze okna i skutecznie nagrzewała nasze pomieszczenia. Wobec tego przestrzeń okienną aranżujemy także z uwzględnieniem walorów praktycznych. W tym momencie jednak mamy do wyboru dwa rozwiązania. Są nimi zarówno rolety jak i tradycyjne żaluzje. Które z nich będzie więc łatwiejsze w montażu?

Montaż żaluzji okiennych- jak przebiega?

Montaż żaluzji okiennych Żory nie jest zadaniem wymagającym. Tak naprawdę, w przypadku montowania żaluzji wewnętrznych, mówimy tutaj o całym systemie panelowym, który po prostu będzie swobodnie zwisał z górnej listwy. W przypadku żaluzji- w zależności od tego, jakie modele wybierzemy, może zaistnieć konieczność wiercenia otworów w ramie okiennej, by zamontować tam haki, na których takie żaluzje będą się trzymać. Niektóre z modeli- choć jest to rzadkość- można zamontować w sposób całkowicie nieinwazyjny. Niemniej jednak to zamontowanie żaluzji na hakach jest rozwiązaniem korzystniejszym. Głównie wynika to z faktu, że są one nieco cięższe od materiałowych rolet, a co za tym idzie ich montaż musi być maksymalnie stabilny, by żaluzje mogły solidnie zawisnąć i chronić nasze wnętrza przez promieniami słonecznymi.

Montaż rolet- czy jest łatwiejszy?

Z drugiej strony warto przyjrzeć się montażowi rolet w Orzeszu. Nie da się ukryć, że wydaje się on być jeszcze łatwiejszy. Rolety- a raczej ich materiał- ukryty jest w kasetce, do której dołączony jest także sznurek do regulacji. Warto zauważyć, że w przypadku rolet mówimy przede wszystkim o ich wyjątkowej lekkości, a co za tym idzie, montaż większości z nich jest całkowicie bezinwazyjny. Zwykle wystarczy jedynie przykleić kasetkę z roletą na górze ramy okiennej i cieszyć się zamontowanymi roletami. Jeśli jednak przestaną one spełniać nasze potrzeby, to taką kasetkę można zdemontować po prostu odklejając ją od ramy okiennej.

Które rozwiązanie wybrać pod względem montażu?

Jeśli zależy nam jedynie na tym, by montaż był maksymalnie prosty i szybki, to warto zdecydować się na rolety. Ich przyklejenie zajmuje nie więcej niż kilka minut i już będą one zdobić naszą przestrzeń okienną. Warto również je wybrać w momencie, kiedy poszukujemy rozwiązania, które nie będzie “na stałe”. Rolety tak samo prosto jak zamontowaliśmy, możemy również i szybko zdemontować, a nie zostawią one po sobie śladu.