Sen na lewym boku niesie za sobą niezliczone, prozdrowotne korzyści. Taka pozycja doskonale wspiera funkcjonowanie układu trawiennego, przyspiesza procesy metaboliczne, reguluje przepływ limfy i sprawia, że praca serca staje się lepsza. Aby jednak w pełni korzystać z zalet spania na boku i cieszyć się zdrowym, głębokim snem, należy zainwestować w dobrej jakości materac i niezawodną poduszkę. O doborze materaca dowiesz się nieco z następującego artykułu: https://salonsnu.pl/blog/3_jak-wybrac-materac.

My natomiast skupimy się dziś na poduszkach – w jaką warto zainwestować, aby sen na boku był prawdziwą przyjemnością. 

Cechy niezawodnej poduszki do spania na boku 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że poduszka powinna być dostosowana do pozycji, w jakiej najchętniej śpimy. Znaleźć można na rynku propozycje uniwersalne, które sprawdzą się zarówno wówczas, gdy śpimy na boku, brzuchu lub na plecach. Przykładem jest poduszka Tempur Comfort: https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/1590-poduszka-tempur-comfort-smartcool.html natomiast skutki snu na źle dobranej, niewygodnej poduszce mogą okazać się opłakane. 

Dlaczego dobra poduszka to zupełna podstawa? 

  • Nieodpowiednio dobrana poduszka przyczyni się do bólu odcinka szyjnego kręgosłupa, 
  • Niemożność prawidłowego wyspania się fatalnie wpływa na zdrowie, funkcjonowanie układu nerwowego, immunologicznego, a także na sprawność i pamięć, 
  • Notoryczne zasypianie na złej poduszce w efekcie może stać się przyczyna napięć w okolicach barków, lędźwi. 

Idealna poduszka do spania na boku. Co musisz o niej wiedzieć? 

Poduszka Tempur Sonata SmartCool™, którą znajdziesz pod linkiem https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/1587-poduszka-tempur-sonata-smartcool-120225.html jest wskazana dla osób, które zasypiają na boku bądź na plecach. Dlaczego jest niewątpliwie wyjątkowa? 

  • Niezawodnie otula i podpiera szyję, tym samym redukując ryzyko dyskomfortu i  obudzenia się z bolącą szyją, 
  • Wraz ze zmianą pozycji idealnie dopasowuje się do ciała, dlatego jest szczególnie dedykowana tym, którzy w ciągu snu wielokrotnie zmieniają pozycję, wiercą się i obracają z boku na bok, 
  • Redukuje nacisk, wyróżnia się średnią twardością. 

Poduszkę zabezpiecza innowacyjny pokrowiec TEMPUR Sonata SmartCool, który przyjemnie chłodzi. Z tej przyczyny produkt idealnie sprawdzi się w letnie, upalne dni. Cenią go osoby, które borykają się z nadmierną potliwością. Może być prany w temperaturze 40 stopni Celsjusza, jest hipoalergiczny i skutecznie zabezpieczony przed mikroorganizmami. 

Więcej o chłodzących właściwościach pokrowca Smart Cool dowiesz się z naszego filmu:

Jeśli czujesz, że poduszka Tempur Sonata SmartCool to właśnie to, czego szukasz, zamów ją przez Internet bądź udaj się do sklepu stacjonarnego. Masz wątpliwości? Nasz personel z ekspercką wiedzą na temat proponowanych produktów służy pomocą! 

artykuł sponsorowany.