Chcesz skorzystać z usług podologa? Nie wiesz, czy zdecydować się na wizytę u podologa w ramach NFZ, czy postawić na prywatny gabinet? A może szukasz wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji? Nasz tekst na pewno Ci ich dostarczy, więc zachęcamy do zapoznania z jego treścią!

Wizyta u podologa na NFZ

Na pierwszy rzut oka można uznać, że skoro większość z nas ma ubezpieczenie oraz odprowadza składki, to śmiało możemy korzystać z usług podologa przyjmującego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak tak słodko jest tylko w teorii, ponieważ w praktyce zapisanie się do podologa przyjmującego na Narodowy Fundusz Zdrowia graniczy z cudem. Wszystko dlatego, że w naszym kraju podolog warszawa przyjmujący na NFZ nie istnieje. Owszem można zgłosić się ze schorzeniami stóp do ortopedy, dermatologa lub chirurga, ale nigdy nie do podologa. Co więcej, i tak będzie nas czekać kilkutygodniową lub kilkumiesięczną kolejką. Wiadomo, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na takie długie czekanie, zwłaszcza że stopy są jedną z ważniejszych części ciała. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich dobre zdrowie, a im szybciej uda nam się dostać do podologa, tym lepiej.

Prywatna wizyta u podologa

Prywatne gabinety podologiczne nastawione są na to, by zapewnić swoje wsparcie wszystkim, którzy znajdą się w potrzebie. Dlatego zwykle czas oczekiwania na wizytę liczony jest w godzinach lub dniach. Co więcej, w nagłych przypadkach możemy liczyć na natychmiastowe wsparcie ze strony podologa. Jednak najczęściej staramy się unikać prywatnych wizyt u podologa, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawsze będą wiązać się z wygórowanymi stawkami. Jednak okazuje się, że na rynku nadal nie brakuje profesjonalnych gabinetów, które nie naliczą za swoje wsparcie wysokich stawek. Jeśli zatem wybór padnie na odpowiedni gabinet podologiczny, to możemy być pewni, że prywatna wizyta nie obciąży naszego portfela.

Gdzie ostatecznie zgłosić się na wizytę?

Ostateczna decyzja należy do każdego z nas, ale widać, że wsparcie prywatnego gabinetu podologicznego wychodzi nam na korzyść. Dlatego to właśnie na jego wsparcie warto postawić w pierwszej kolejności.