Właściwie dobrany szampon to podstawa odpowiedniej troski o włosy i skórę głowy. W dzisiejszych czasach ich wybór jest ogromny, co nie musi ułatwiać podjęcia dobrej decyzji podczas zakupów. Czy wiesz wszystko na ich temat? W tym artykule znajdziesz garść przydatnych informacji.

Szampon do włosów przetłuszczających się, suchych, kręconych… który wybrać?

Podczas wybierania szamponu łatwo jest pogubić się w masie obietnic zawartych na opakowaniach. Najważniejsze jest jednak dokładne zapoznanie się z etykietą, dzięki czemu będziemy mogli poznać skład kupowanego produktu. Które ze składników są ważne dla pielęgnacji i  zdrowia włosów?

  • Proteiny (np. kolagen) – nie tylko stymulują wzrost włosów, lecz zapobiegają utracie przez nie wilgoci.
  • Ceramidy – wspomagają właściwą gospodarkę wodną i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Witaminy A i E – przeciwdziałają wolnym rodnikom oraz promieniowaniu ultrafioletowemu, przez co włosy wolniej ulegają zniszczeniu. Korzystnie wpływają również na ich regenerację.
  • Pantenol (prowitamina B5) – łagodzi stany zapalne, wspomaga procesy regeneracyjne, a także wspomaga wzrost włosów.

Wspomniane wyżej składniki pozytywnie wpłyną na kondycję włosów każdego rodzaju. Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy pielęgnacji określonego rodzaju?

O włosy suche najlepiej jest dbać przy wykorzystaniu kosmetyków posiadających w swoim składzie oleje i ekstrakty roślinne. Dzięki substancjom zawartym m.in. w kokosie, włosy staną się lepiej nawilżone i zabezpieczone przed dalszym wysuszeniem. Naturalne olejki to idealne rozwiązania dla zniszczonych włosów, wymagających pielęgnacji. Pomoże im również celuloza i silikon, dzięki którym staną się gładsze.

Włosy łatwo przetłuszczające się najlepiej jest myć za pomocą szamponów, które pomogą przywrócić prawidłową równowagę w aspekcie wydzielania sebum. Dobre okażą się do tego celu produkty zawierające wyciągi ziołowe np. z rumianku, pokrzywy i skrzypu polnego.

Nie tylko drogerie posiadają obecnie szeroki wybór szamponów – ich bogatą ofertę w korzystnych cenach znajdziemy również w marketach sieci Kaufland. Dostępne produkty, a także informacje o aktualnych promocjach znajdują się na stronie kaufland.pl

Szampon odpowiedni dla dzieci, czyli jaki?

Jaki natomiast szampon dobrze jest wybrać dla najmłodszych? Dzieci powinny używać łagodnych kosmetyków o nieskomplikowanym składzie. Dobrym wyborem są w szczególności produkty hipoalergiczne, które nie spowodują reakcji w postaci uczulenia. Młoda skóra jest szczególnie wrażliwa na wszelkiego rodzaju problemy pokroju podrażnień i stanów zapalnych, dlatego należy pielęgnować ją w szczególnie delikatny sposób. 

Nie zniechęcaj się, jeśli nie od razu uda Ci się wybrać szampon odpowiedni dla Ciebie lub dziecka. Często tego typu kwestie są efektem prób i błędów. Na pewno nie warto jest się poddawać, więc zadbaj o to, aby w Twoim domu gościły jedynie odpowiednio dobrane kosmetyki!