Szybki i wygodny transport medyczny chorego jest bardzo istotny i powinien przebiegać pod okiem doświadczonych ratowników medycznych. Czym jest transport medyczny chorego i gdzie zamówić transport medyczny? Odpowiadamy w niniejszym tekście.

Prywatny transport medyczny – czym jest?

Osoby obłożnie chore, niepełnosprawne lub starsze mogą czasami wymagać transportu do placówki medycznej, szpitala czy hospicjum. Profesjonalne firmy oferujące prywatny transport medyczny gwarantują wysokiej jakości obsługę i  odpowiednią opiekę przewożonych osób. Transport medyczny prywatny jest polecany dla osób oczekujących na zabiegi lub zaplanowane badania czy też osób, które doświadczyły nagłego pogorszenia zdrowia.

W większości przypadków firmy oferują transporty międzymiastowe oraz międzynarodowe. Całkowity koszt prywatnego transportu medycznego zależy od wielu czynników, w tym od odległości czy też rodzaju karetki. Prywatne transporty medyczne realizowane są w standardzie  S, P oraz T.

Standard S oznacza, iż w karetce znajduje się dwóch ratowników (jednego będącego kierowcą) i jeden lekarz. Standard P oznacza dwóch ratowników w karetce w tym jednego ratownika-kierowcy. Standard T odnosi się natomiast do obecności jednego ratownika medycznego oraz kierowcy.

Gdzie zamówić transport medyczny chorego?

Transport medyczny chorego najczęściej można zamówić telefonicznie. Numery telefonów znajdują się na stronach firm oferujących usługi prywatnego transportu medycznego. Zamawiając telefonicznie transport medyczny chorego możemy mieć pewność, że zostaniemy obsłużeni możliwie jak najlepiej. Firmy często oferują także pomoc z zabraniem pacjenta oraz wniesieniem do łóżka czy też pomocy przy formalnościach. Personel karetki jest dobierany w zależności od danego pacjenta i jego stanu.

Istotą transportu medycznego chorego jest zapewnienie bezpieczeństwa i profesjonalna opieka nad chorym w trakcie przewozu. Jeżeli chory wymaga niezbędnej pomocy, zostanie mu ona zapewniona na czas transportu. Warto rozważyć korzystanie z takich usług jeżeli nie jesteśmy w stanie sami się z tym uporać.