Będąc niezwykle popularnymi dodatkami już w starożytnym Egipcie, nausznice po latach zapomnienia znów wracają do kręgów mody. Te niewielkie, wyjątkowo piękne konstrukcje, pozwalają wyróżnić się z tłumu, będąc jednocześnie w pełni nieinwazyjnymi odpowiednikami tradycyjnych kolczyków. Czym dokładnie są i co jeszcze przemawia za zaufaniem ich wdziękowi?

Nausznice – czym są?

Nazywane także zausznicami, kolczyki nausznice są niczym innym, jak ozdobą ucha, pozwalającą na podkreślenie swojego własnego, unikatowego stylu. Jakkolwiek na przestrzeni lat odbiegły od głównej trasy, którą podążała moda, ich historia sięga daleko w przeszłość – gdy na Wyspach Brytyjskich odnaleziono ich pierwsze modele, oszacowano ich żywot na blisko 4 tysiące lat. W Polsce ich historia sięga X wieku, gdzie pełniły, jak dziś, funkcje ozdobne. 

Najważniejszym aspektem, który odróżnia tradycyjne kolczyki od nausznic, jest brak potrzeby przebicia ucha. Nausznice zakładane są poprzez zaciśnięcie ich na chrząstce ucha, unikając w ten sposób często problematycznych zabiegów. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny powód, dla którego warto postawić na ten wyjątkowy dodatek.

Stal szlachetna – dlaczego warto?

Będąc dziś krzykiem mody, nausznice ze stali szlachetnej łączą piękno i delikatność. To niewielkie dodatki, które potrafią przynieść wielkie korzyści. Co je wyróżnia?

  • Uniwersalność – ich prostota i możliwość personalizacji sprawiają, że sprawdzą się idealnie zarówno na wieczorne wyjścia, gdzie elegancja jest podstawą, jak i na casualowe dnie życia codziennego. 
  • Ogromny wybór – dzisiejsze sklepy oferują multum estetycznych możliwości, jeśli chodzi o kształt i kolorystykę nausznic. Każda kobieta znajdzie coś, co odda jej styl i podkreśli jej piękno. Kształty owoców, eleganckie cyrkonie i motywy serca to tylko namiastka opcji, które można spotkać.
  • Niska cena – w porównaniu z tradycyjnymi kolczykami, nausznice ze stali szlachetnej są znacząco tańsze, dzięki czemu można pozwolić sobie na ich większą kolekcję, która spisze się świetnie w każdej kreacji.

O czym warto pamiętać?

Przeglądając sklep z biżuterią ze stali szlachetnej, warto pamiętać, że nausznice są często projektowane z myślą o prawym bądź lewym uchu. Z tego powodu ważne jest, aby dobrać opcję zgodnie z naszymi potrzebami. Nie można też zapomnieć, że każde ucho jest inne – warto przymierzyć kilka rozmiarów nausznic, aby mieć pewność, który z nich nie powoduje dyskomfortu. 

Wszystko to pokazuje, że nausznice to świetny sposób na ozdoby bez przekłuwania uszu. Ich uniwersalność, niska cena i wyjątkowo obszerny wybór sprawiają, że są dziś niezwykle modnym dodatkiem. Kluczem jest ich odpowiedni dobór zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności – tylko wtedy staną się nieodłącznym i niezawodnym dodatkiem każdej kreacji.