Biżuteria pełni funkcję dodatku do stylizacji. Jest szczególnie istotna wtedy, stylizacja ta jest strojem wieczorowym. Nie wszyscy traktują jednak biżuterię wyłącznie jako akcesorium na jedno spotkanie czy jedno przyjęcie. Część z nas nosi ją jako symbol i manifest własnych uczuć lub poglądów. Niezależnie od podejścia do biżuterii, zawsze warto mieć na uwadze jeszcze jedną kwestię – bezpieczeństwo. Jak wybierać więc biżuteryjne dodatki, aby nie zaszkodzić swojej skórze?

Z czego powinna być zrobiona bezpieczna biżuteria?

Biżuteria bezpieczna to biżuteria hipoalergiczna, czyli taka, która w kontakcie z naszą skórą nie wywoła żadnej niepożądanej reakcji. Najwięcej uwagi należy poświęcić w tym kontekście wyborowi odpowiednich kolczyków, zwłaszcza w pierwszym roku po ich założeniu. Jeśli szukamy bezpiecznej biżuterii, musimy zwrócić uwagę na to, z czego została wykonana. Najbardziej ryzykowny jest zakup produktów zawierających nikiel, choć alergia może dotyczyć również złota i srebra. Z tego powodu powstały kolczyki lecznicze stworzone z takich materiałów, jak medyczny plastik czy tytan. Ten pierwszy nie zawiera nawet ułamka alergizującego niklu, natomiast ten drugi ma go w sobie aż 1000 razy mniej niż polecana alergikom stal chirurgiczna. Biżuteria tytanowa to dobry wybór również z innego względu – jej elegancki wygląd nie pozostaje w tyle za akcesoriami wykonanymi ze złota czy srebra. Tytan ma piękny połysk, jest twardy i odporny na uszkodzenia, a dzięki temu stanowi świetną inwestycję w biżuterię, która będzie długo cieszyła swoim blaskiem. 

Biżuteria na co dzień: bezpieczna, wygodna i subtelna

Wybierając biżuterię na co dzień, sięgamy przede wszystkim po takie dodatki, które są dla nas wygodne w noszeniu. Większość osób stawia więc na pierścionek i kolczyki lub jedynie jedną z tych rzeczy. Do pracy czy do szkoły nie ubieramy się przecież w zbytnio wyszukany sposób, co dotyczy również biżuterii, która to właśnie dodaje stylizacjom szyku. Zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych dobrym wyborem na co dzień będą właśnie kolczyki lecznicze, które łączą subtelny wygląd z bezpieczeństwem i wygodą. Są niewielkie, a co za tym idzie, nie zaczepiają się o ubrania czy włosy. Wykonuje się je z hipoalergicznych materiałów, dlatego można nosić je przez cały czas – również podczas snu, ćwiczeń czy kąpieli – bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek nieprzyjemnych objawów. Ich design, uzupełniony z reguły o delikatną zawieszkę, perłę lub kryształ, doskonale współgra ze stylistyką codziennej odzieży, ale jednocześnie podkreśla subtelne, kobiece piękno. 

Biżuteria na wieczór – co wybrać, aby olśniewać?

Wiele osób dobiera do wieczorowych stylizacji biżuterię, która olśniewa blaskiem, kunsztem wykonania i… rozmiarem. Tymczasem bardzo często taki dodatek odbiera stylizacji jej charakter i odciąga uwagę od tego, kto jest w niej najważniejszy – od właścicielki. Warto pamiętać, że biżuteria ma jedynie podkreślać naturalne piękno, a nie dominować. Nie będzie to możliwe, jeśli do wieczorowej kreacji dobierzemy ciężki zestaw, w którym zwyczajnie nie będziemy czuć się komfortowo. Dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się subtelna biżuteria tytanowa o niewielkim rozmiarze, ale szlachetnym połysku i wysokiej jakości wykończeniu. Jeśli sukienka odsłania nogi, warto postawić na zjawiskową bransoletkę na kostkę, a do upiętych włosów założyć drobne kolczyki. Zjawiskowy wygląd dodatków biżuteryjnych nie tkwi bowiem w ich wielkości lub – co gorsza – ilości. Chodzi przede wszystkim o ten delikatny połysk, który przyciąga uwagę do roziskrzonych oczu czy szczerego uśmiechu.