Zadbane dłonie i pięknie ozdobione paznokcie to prawdziwa wizytówka. Obecnie jednym z najczęściej wybieranych metod zdobienia paznokci jest manicure hybrydowy. Czy jest on jednak bezpieczny dla naszej płytki paznokcia? A więc czy hybryda niszczy paznokcie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Manicure hybrydowy – sposób na idealne paznokcie

Manicure hybrydowy, który potocznie nazywa się hybrydami to jedno z najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o stylizację paznokci. Jest on alternatywą dla lakierów akrylowych i żelowych. Manicure hybrydowy posiada kilka istotnych zalet:

  • jest trwalszy – odpowiednio wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 3 – 4 tygodni,
  • stylizacja zajmuje mniej czasu – dzięki nowoczesnej technologii paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym schną szybciej,
  • manicure hybrydowy można wykonać zarówno w salonie, jak i w domowym zaciszu.

Nie są to jedyne zalety stosowania manicure hybrydowego. Dzięki temu, że lakier hybrydowy utrzymuje się długo na naszych paznokciach, nie musimy martwić się cotygodniowymi zmianami koloru naszej płytki paznokciowej. Obecna oferta lakierów i ozdób jest tak ogromna, że przy wyborze koloru i wzoru tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ponadto, jeśli manicure został wykonany dobrze, nie będzie on odpryskiwał, co w przypadku tradycyjnych lakierów jest codzienną zmorą. 

Pomimo tych niekwestionowanych zalet, pojawiają się często wątpliwości dotyczące tego, czy hybryda niszczy paznokcie. Jak jest w rzeczywistości? Dowiesz się tego z kolejnej części artykułu.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Najprościej będzie więc odpowiedzieć: to zależy. Dlaczego? 

Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy nie powoduje żadnych problemów z płytką paznokcia. Tak samo ma się sprawa w przypadku zdejmowania lakieru hybrydowego. Jednak istotne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków do wykonania hybrydy. Z tego powodu na manicure hybrydowy warto zapisać się do profesjonalnego salonu, na przykład Bodybar na warszawskim Mokotowie, gdzie ekspertki z wieloletnim doświadczeniem stworzą piękny i bezpieczny manicure hybrydowy.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli posiadamy skórę wrażliwą, alergiczną lub posiadamy delikatną płytkę paznokcia, która ma tendencję do łamania się lub rozdwajania, hybryda może nie utrzymać się na niej długo. Co więcej, wiele z pań, które mają rozdwajające się paznokcie odrywa fragment zniszczonej płytki, na której znajduje się lakier. Takie działanie jeszcze bardziej pogarsza stan płytki paznokciowej. 

Jak więc widzisz, poprawnie wykonana hybryda nie jest powodem złego stanu płytki paznokciowej.

Złote zasady stosowania manicure hybrydowego

Skoro odpowiedzieliśmy już na pytanie “czy hybryda niszczy paznokcie” warto dowiedzieć się, jakimi zasadami warto się kierować podczas stosowania hybrydy, aby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem oraz zdrową płytką paznokcia.

  1. Nie zdzieraj lakieru “własnoręcznie” – jest to całkowicie zakazane, jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi paznokciami. Hybrydę można usunąć w bezpieczny dla naszych paznokci sposób poprzez zastosowanie acetonu, pilniku lub frezarki.
  2. Powstrzymuj się od skracania paznokci, gdy masz na nich nałożony lakier hybrydowy. Naruszenie pilnikiem czy nożyczkami brzegu paznokcia, a tym samym lakieru hybrydowego może powodować jego odpryśnięcie.
  3. Na co dzień używaj odżywek do paznokci, które poprawią ich jakość. Szukaj kosmetyków, które w składzie posiadają takie substancje aktywne jak witamina E, olej arganowy czy olej ze słodkich migdałów.
  4. Ważne jest, aby dać odpocząć paznokciom od hybrydy. W tym celu co 2 – 3 zabiegi pozostaw paznokcie niepomalowane na około 3 – 4 tygodnie. W tym czasie pielęgnuj paznokcie używając odżywek. Jeśli widzisz, że kondycja twoich paznokci nie jest wystarczająco dobra, wdróż w tym czasie dodatkowe kosmetyki, takie jak maski.

Manicure hybrydowy w salonie

Aby mieć pewność, że będziesz cieszyć się zadbanymi i zdrowymi paznokciami, skorzystaj z opcji malowania paznokci w profesjonalnym salonie. Dzięki temu będziesz miała pewność, że manicure hybrydowy został wykonany poprawnie. Jeśli nie masz zbyt dużej praktyki w malowaniu paznokci, własnoręczne nałożenie lakieru może skończyć się nieestetycznymi plamami. Co więcej, w salonie, na przykład Bodybar w Warszawie, będziesz mogła wybrać kolor z ogromnej palety barw, jakie posiada profesjonalny gabinet kosmetyczny. Jeśli będzie ci zależeć na wyjątkowym manicure z pięknymi wzorami czy ozdobami – kosmetyczka z pewnością zaproponuje ci mnóstwo możliwości dzięki czemu twój manicure będzie naprawdę wyjątkowy!