Depilacja laserowa jest niezwykle popularnym zabiegiem kosmetycznym, ale nadal u niektórych z nas może pojawić się pytanie „Czy na pewno jest to bezpieczny zabieg?”. Odpowiedź jest twierdząca, ale pod warunkiem, że jest spełnionych kilka podstawowych zasad.

Procedura depilacji laserowej polega na użyciu lasera emitującego światło, które jest pochłaniane przez melaninę zawartą we włoskach. Na jego skutek niszczony jest mieszek włosowy. Nie brzmi to zbyt niebezpiecznie i tak też jest w istocie. Nie ma tutaj mowy o jakimś inwazyjnym zabiegu, ale mimo to warto przestrzegać podstawowych zasad, o których poniżej.

Przede wszystkim sam zabieg powinien zostać wykonany przez odpowiedniego specjalistę. Tak samo jak w przypadku innych zabiegów, tak też tutaj potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Kosmetolog po przejściu szkoleń i przeprowadzeniu szeregu zabiegów pod okiem bardziej doświadczonego specjalisty da gwarancję, że depilacja laserowa będzie przebiegać tak jak powinna.

Depilacji laserowej nie wykonuje jedynie człowiek. Żeby przeprowadzić zabieg będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt. Zanim zdecydujemy się na depilację laserową w konkretnym miejscu, warto sprawdzić informację o tym za pomocą jakiego urządzenia wykonywane będzie usuwanie owłosienia. Na rynku dostępne są różne urządzenia i dlatego ważne jest świadome podjęcie decyzji, która technologia najbardziej nam odpowiada.

Wszystko sprowadza się więc do konkluzji, że kluczowe jest po prostu udanie się do profesjonalnej kliniki urody. Wybierzmy ją kierując się opiniami oraz informacjami o specjalistach, którzy w niej pracują i o sprzętach, które wykorzystywane są do depilacji laserowej. Klinika powinna oczywiście zapewnić także sterylne warunki i przed samym zabiegiem przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad (zawsze mogą być jakieś przeciwwskazania i właśnie o nie powinien wypytać specjalista).

Tekst powyższego artykułu został opracowany przy współpracy z warszawską kliniką urody Beauty Duty specjalizującą się między innymi właśnie w wykonywaniu zabiegów epilacji laserowej.