Większość mam i opiekunów małych dzieci zderza się z niechęcią dziecka do noszenia jakiegokolwiek okrycia na głowie. Zimą dzieci zdejmują z głowy ciepłe czapki, a latem szarpią chusteczki i wszelkiego rodzaju czapeczki, którymi rodzice próbują ochronić główkę dziecka przed nadmiarem słońca lub chłodem. Aby dziecku nie udało się zdjąć czapeczki rodzice wybierają modele czapek z troczkami, by mocno zawiązać je pod brodą, wówczas dzieci tym bardziej próbują się ich pozbyć. 

Chustki z daszkiem dla dzieci

Jednym z ważnych zaleceń pielęgnacyjnych dla dzieci jest zalecenie nakładania dziecku na głowę okrycia, zarówno w zimowy i zimny dzień jak i przy ładnej, słonecznej pogodzie. Skóra głowy dziecka jest bardzo delikatna, nie posiada również, najczęściej, intensywnego owłosienia. Głowa nie posiada także tkanki tłuszczowej, która mogłaby stanowić naturalną izolację przed zimnem i nadmiarem ciepła. Mechanizmy wazokonstrykcyjne, które odpowiadają za obkurczanie naczyń krwionośnych i ich gwałtowne rozszerzanie są tam bardzo słabo rozwinięte. Skóra głowy posiada bardzo ograniczone naturalne mechanizmy ochrony przed zmianami temperatury. Dlatego zimą czapki a latem chustki z daszkiem dla dzieci stanowią optymalne nakrycie główki dziecka. 

Bambusowe chustki z daszkiem

 Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępne są produkty dla dzieci wykonane z bambusu. Ten wyjątkowy materiał posiada antyalergiczne właściwości co oznacza, że w kontakcie z delikatną skórą dziecka nie wywołuje podrażnień, jest też bardzo delikatny i miły w dotyku. Istnieje zatem wiele przesłanek za tym, że dziecko zaakceptuje tego rodzaju nakrycie i nie będzie usiłowało się go pozbyć. 

Tkanina, z jakiej uszyte są chustki z daszkiem dla dzieci nie powoduje też pocenia się główki, tkanina bambusowa bowiem charakteryzuje się posiadaniem mikrootworów w splocie, które gwarantują stałą wentylację głowy. A nawet przy dłuższym noszeniu chusteczki, przy wysokiej temperaturze, materiał zapewnia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dziecko doznaje uczucia przyjemnego chłodu a wentylacja zapobiega przegrzewaniu się organizmu dziecka. 

Chustki z daszkiem dla dzieci okrywają całą główkę dziecka, zabezpieczając także uszy. Posiadają kształt trójkąta, dzięki czemu bez trudności związuje je się na czubku głowy. Daszek posiada dodatkowe wzmocnienie co sprawia, że dokładnie zasłania twarz i chroni przed słońcem. Daszek posiada delikatną regulację położenia, można więc dostosować go do dziecka chodzącego czy leżącego w wózku, tak by uzyskać najlepszy efekt ochronny.