Jedną z podstawowych kwestii nurtujących właścicieli czworonogów jest wybór obroży bądź szelek. Szczególną kategorię stanowią tzw. taktyczne akcesoria, przeważające nad tradycyjnym sprzętem pod względem funkcjonalności. Dokonując właściwego wyboru należy wziąć pod uwagę szereg czynników, dostosowując akcesoria do wieku, aktywności i budowy ciała pupila. Poznaj największe zalety taktycznych szelek dla psa!

Akcesoria taktyczne dla czworonoga

Taktyczne akcesoria dla czworonogów tworzone są przez pryzmat psów pracujących, w związku z czym policja i wojsko stanowią główną grupę docelową tego rodzaju produktów. Nie stanowi to jednak przeszkody w zakupie psiego oporządzenia do zadań specjalnych.

Akcesoria taktyczne w postaci szelek, obroży i smyczy wykonane są z materiałów o zwiększonej wytrzymałości w porównaniu z konwencjonalnymi elementami wyposażenia czworonoga. Tego rodzaju oporządzenie wyposażone jest w ringi i klamry, a także amortyzatory łagodzące szarpnięcia odczuwane przez psa podczas nagłego zrywu. Do najpopularniejszych materiałów stosowanych w produkcji akcesoriów taktycznych dla psów należą:

  • taśma poliamidowa
  • nylon
  • Cordura

Taktyczne szelki a tradycyjna obroża

Szelki o charakterze taktycznym odznaczają się przede wszystkim zwiększoną wytrzymałością, umożliwiającą swobodne poruszanie się w trudnym terenie. Szczególnym aspektem jest szereg uchwytów, dzięki którym możesz wspomóc czworonoga w pokonaniu przeszkody. Taktyczne szelki pokrywają znacznie większą część ciała w porównaniu do konwencjonalnej obroży bądź “sklepowych” szelek, chroniąc ciało pupila przed zranieniem.

Specjalistyczne psie akcesoria wykonane są zazwyczaj w ciemnych odcieniach zieleni, szarości i czerni, jednak na rynku coraz częściej spotykane są egzemplarze w jaskrawych kolorach. Dzięki temu zwierzę jest widoczne ze znacznych odległości, pomimo ograniczonego dostępu światła.

Zalety szelek taktycznych

Szelki taktyczne stanowią rozwiązanie coraz częściej wybierane przez właścicieli, dzięki czemu grupa docelowa tego rodzaju akcesoriów nie jest ograniczona do policji bądź innych służb mundurowych.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, iż zawierają one w sobie znacznie więcej możliwości w porównaniu do tradycyjnych akcesoriów. Pozwalają na umieszczenie naszywki z nazwą psa, adresem oraz numerem telefonu właściciela, co znacznie ułatwia poszukiwania w czasie ewentualnego zaginięcia pupila. Szelki dla psa taktyczne umożliwiają również doczepienie dodatkowych kieszeni, w których zwierzę będzie przenosić karmę bądź niewielki pojemnik z wodą.