Mezoterapia igłowa to zabieg, który silnie regeneruje skórę. Można stosować go nawet w tak delikatnym obszarze, jakim są okolice oczu. Dowiedz się, czy warto skorzystać z tej metody i jakie daje ona efekty!

Na czym polega mezoterapia igłowa pod oczy?

Zabieg mezoterapii igłowej pod oczy odbywa się z użyciem cienkiej igły, za pomocą której aplikuje się odpowiednie substancje czynne. Najczęściej są to witaminy, aminokwasy, czy kwas hialuronowy. Preparaty działają na poziomie skóry właściwej, a więc tam, gdzie nie dostaną się żadne kosmetyki nakładane na powierzchnię skóry. Celem mezoterapii jest nawilżenie, ujędrnienie cery i uzyskanie promiennego kolorytu. 

Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze rezultaty mezoterapii igłowej pod oczy, dobrze jest wykonać kilka zabiegów. Szczegółowy plan terapii jest zwykle omawiany podczas pierwszej konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej. Podczas rozmowy specjalista oceni też stan Twojego zdrowia i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa okolic oczu?

Mezoterapia igłowa okolic oczu pomaga uporać się z takimi problemami, jak cienie pod oczami, przebarwienia, czy zmarszczki. Poprawia również nawilżenie i sprężystość skóry, dzięki czemu cała twarz zyskuje zdecydowanie więcej blasku. Finalne rezultaty jednak zależą w dużej mierze do stopnia nasilenia problemu oraz indywidualnych uwarunkowań.

Czy warto skorzystać z mezoterapii igłowej pod oczy?

Mezoterapia igłowa może być dobrym rozwiązaniem, jeśli Twoja skóra pod oczami jest cienka i matowa, a także widoczne są na niej zasinienia. Zmarszczki w okolicach oczu to kolejne wskazanie do tego zabiegu. Pamiętaj jednak o tym, że na ostateczne rezultaty zabiegu trzeba będzie trochę poczekać. 

Warto też mieć świadomość tego, że nie każda osoba może skorzystać z mezoterapii igłowej pod oczy. Z kuracji będziesz musiała zrezygnować, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie możesz też przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, ani cierpieć na infekcje lub stany zapalne. 

Mezoterapia igłowa oczu Warszawa – zabieg ten możesz wykonać w wielu klinikach w tym mieście. Warto poszukać gabinetu, w którym pracują lekarze z odpowiednimi kwalifikacjami. Przykładem takiej placówki jest Dr Skin Care – klinika, zatrudniająca najwyższej klasy specjalistów. Sprawdź pełną ofertę gabinetu na stronie: https://drskincare.pl/.