Naturalna podłoga drewniana – od dawien dawna stanowi wystrój wielu zaciszy domowych wnosząc tam naturalny klimat i elegancję. Mimo, że na rynku pojawiają się nowe, niejednokrotnie syntetyczne i sztuczne rozwiązania imitujące swoim wyglądem deski drewniane, a ponadto tańsze w zakupie to jednak stare, dobre drewno nie oddaje swojej pozycji. Ma, i wydaje się, że będzie miało swoich fanów jeszcze przez długi czas. Jednak dla wprawnego oka naturalny wygląd słoi jest niepodrabialny. Już ponad 400 lat temu zaczęto chodzić po drewnianych podłogach, co poniekąd zapisało się w kulturze wielu ludzi.

Cechy charakterystyczne

Podłogi drewniane posiadają wiele atutów dzięki którym zajmują swoją pozycję i nie odpuszczają. Do najbardziej popularnych należeć będą:

-Ciepło; nie ma to jak dobre drewno, które utrzyma odpowiednią ciepłotę podłogi nie przepuszczając zimna z posadzki. Naturalne deski będą też przynosić ciepło w kontekście otaczającej atmosfery wprowadzając rodzinny klimat w każde możliwe pomieszczenie w którym się znajdują

-Uniwersalność – mogą być wykorzystywane do aranżacji wnętrz w stylu starodawnym jak i nowoczesnym. Można wybrać do tego różne gatunki drzew z których zbudowane są deski drewniane i dopasować je pod siebie i pomieszczenie w którym będą się znajdować.

-Wytrzymałość – są to bardzo trwałe rozwiązanie, które z pewnością będzie służyło przez wiele wiele lat. Inwestycja w podłogi drewniane to zakup na długi czas. Dobrze położone będą zapewniały pewność, że podłoga nie zniszczy się i będzie piękna na długo.

-Renowacja – podłogi drewniane, mimo upływu lat mogą się lekko zniszczyć. Na szczęście można je w pewien sposób restaurować i odświeżać przez co istnieje możliwość uzyskania blasku jak w dniu zakupu.

Wady

Nawet najlepszy produkt może doszukać się kilku mankamentów o których trzeba wspomnieć. Niestety jako wadę wiele osób uznaję cenę produktu. Fakt są one dosyć drogie i nie każdy może sobie pozwolić na położenie w swoich pomieszczeniach drewnianych, naturalnych desek.

Kolejny fakt to montaż – nie należy on do najłatwiejszych i raczej samemu nie radzi się za to zabierać. Do prawidłowego położenia tego produktu najlepiej wynająć wprawną rękę fachowca który z pewnością dobrze poradzi sobie z deskami drewnianymi. Dodatkowo później nie zaleca się przebywania w pomieszczeniu, gdyż deski muszą ,,osiąść” na podłodze. Proces ten może trwać nawet do 14 dni co dla niektórych może okazać się problematyczne. Jednak na dobre warto poczekać..