Czasem warto wybrać się w podróż trochę dalej, by przeżyć przygodę jak z bajki. Sprawdź, gdzie polecieć, by te wakacje były niezapomniane i całkiem inne niż wszystkie dotąd.

Przygoda na wyspach

Żeby przeżyć coś nadzwyczajnego, warto obrać kierunek na wyspę. Cóż może być bardziej egzotycznego niż błękitna woda Oceanu Indyjskiego i hamak w cieniu palm kokosowych? Brzmi cudownie, prawda? Takie warunki spotkamy m.in. na Malediwach, które położone są między Indiami a równikiem. Na pewno wiele osób kojarzy zdjęcia z jasnych i czystych plaż, gdzie urokliwe chatki z traw dla turystów stoją na wbitych w dno drewnianych palach. Te wyspy charakteryzuje również dość płaski krajobraz, najwyższy punkt leży zaledwie kilka metrów nad poziomem morza.

Wodne sporty i luksusowy wypoczynek

Jest to niewątpliwie raj dla fanów nurkowania. Podziwianie pięknych raf koralowych i podwodnego świata przyciąga na Malediwy turystów z całego świata. Można przepłynąć katamaranem lub przelecieć awionetką. Znajdzie się tutaj również coś dla miłośników takich sportów jak:

  • kitesurfing,
  • windsurfing,
  • narty wodne,
  • żeglowanie.

Można tutaj podziwiać również piękne morsie stworzenia jak rekiny rafowe, delfiny, czy nawet płetwale błękitne. Dopełnieniem tych atrakcji będzie niewątpliwie SPA i wypoczynek w wyjątkowych hotelach.

Wyjątkowe miejsca i ludzie

Nie można zapomnieć też o lokalnej kulturze i zabytkach. Można zwiedzać na wyspach muzea i meczety. Do przemieszczania się między wyspami skorzystamy z samolotu lub łodzi. Warto wybrać się do lokalnych restauracji, poznać miejscowe, gwarne klimaty i spróbować regionalnej kuchni. Jest ona oparta oczywiście o dania z ryb, kokosów, bananów, curry i owoców drzewa chlebowego. Taki wyjazd będzie niesamowitą egzotyczną przygodą. Podobnym kierunkiem będzie Mauritius, który leży w pobliżu na tym samym oceanie, ale na południowej półkuli.

Dzikie zwierzęta i katamarany

Ta nieduża wyspa również cieszy się dużą sławą wśród turystów i przyciąga niesamowitym klimatem. Jest tu górzyście, więc widoki będą nieco inne. Na Mauritiusie jest m.in. uśpiony wulkan i piękny park narodowy. Zwierzęta, jakie można spotkać to m.in. żółwie i krokodyle. Tutaj również świetnie odnajdą się nurkowe i miłośnicy katamaranów. Dla aktywnych ciekawą opcją będzie park linowy. Egzotycznych doznań dostarczą plantacje trzciny cukrowej i herbaty, a także rozległa dżungla. Będąc na wyspie, warto spróbować świeżych owoców morza.

Luksusowe hotele pośród oceanu

Wybierając się w egzotyczną podróż, warto, by jej celem były piękne i dzikie wyspy na Oceanie Indyjskim. Malediwy, jak i Mauritius zachwycają kolorami, fauną i florą, ciekawą kulturą, wyjątkowymi plażami i pyszną kuchnią. Tutejsze hotele gwarantują luksusowe warunki. Każdy, kto lubi komfort i wygodę, znajdzie coś dla siebie. Biuro podróży Coral Travel proponuje ciekawe oferty tych kierunków wakacyjnych, więc dobrze jest na to zwrócić uwagę, planując swoją podróż. 

Sprawdź dostępne wycieczki na zapierające dech w piersiach wyspy i przeżyj swoją egzotyczną przygodę pośród wód oceanu. Warto skorzystać z możliwości, jakie czekają na turystów przybywających do tych niesamowitych zakątków świata.