Przygotowanie nowej kuchni może zająć miesiące. Jest tak wiele decyzji do podjęcia, od koloru i wykończenia blatów kuchennych po projekt i funkcjonalność urządzeń. To wszystko może stać się bardzo przytłaczające!

Jedną z najważniejszych decyzji projektowych jest wybór podłogi. Podłoga, którą wybierzesz, musi pasować do Twojej nowej kuchni, być w stanie wytrzymać napór intensywnych kroków i (co najważniejsze) być łatwa w czyszczeniu… Podłogi w kuchni są magnesami na wycieki żywności i napojów!

Na dzisiejszym blogu przyglądamy się dokładnie płytkom porcelanowym. Od lat porcelanowe płytki tarasowe są używane do tworzenia oszałamiających przestrzeni zewnętrznych, ale czy są dobrym wyborem do kuchni? Dowiedzmy Się!

Łatwe do czyszczenia

Jesteśmy pewni, że pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić po zainstalowaniu nowej kuchni, jest zorganizowanie miłego przyjęcia. Gdy wino już się rozleje, możesz zagwarantować, że ktoś rozleje szklankę, a ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest ryzyko powstania wielkiej plamy na Twojej nowej podłodze!

Płytki porcelanowe są idealną opcją na podłogę w kuchni, ponieważ są niezwykle łatwe do czyszczenia. Zaprojektowany, aby wchłonąć mniej niż 0,05% wody powierzchniowej, co oznacza, że ​​można łatwo zetrzeć rozlaną żywność i napoje. Wystarczy miękka szmatka i trochę ciepłej wody z mydłem.

Konserwacja

W przypadku większości właścicieli domów ostatnią rzeczą, jakiej chcą, jest instalacja nowej kuchni, która zajmie im wiele godzin konserwacji. Wybór czegoś takiego jak podłoga laminowana może spowodować prawdziwy ból głowy w późniejszym okresie, ponieważ jest znany z pękania, fałdowania i podnoszenia (szczególnie gdy jest mokry). Aby utrzymać podłogę laminowaną w stanie suchym, należy zawsze utrzymywać ją w stanie suchym i unikać upuszczania na nią niczego ostrego lub ciężkiego – nie jest to najłatwiejsze zadanie w ruchliwej kuchni. Jeśli zdarzy się wypadek, możesz zostać zmuszony do wymiany części podłogi, co będzie kosztować cenny czas i pieniądze.

Płytki porcelanowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu i nie pękają ani nie odpryskują (nawet jeśli upuścisz na nie coś ciężkiego). Dlaczego porcelana jest tak mocna? Ponieważ jest zeszklony w bardzo wysokiej temperaturze ! Tworzy to płytki z mocnym podłożem i szczelną powierzchnią zewnętrzną, które nie wymagają corocznej obróbki. Z tego powodu płytki porcelanowe wymagają znacznie mniej konserwacji niż materiały naturalne, takie jak łupek i drewno liściaste.

Elegancki

Jeśli chcesz nadać swojej nowej kuchni stylowy wygląd, kostka porcelanowa to doskonały wybór. Są dostępne w szerokiej gamie różnych kolorów i wykończeń, a nawet mogą mieć efekt drewna, co pozwala uzyskać naturalne wykończenie bez kłopotów z drewnianymi deskami podłogowymi.

Naprawdę podoba nam się sposób, w jaki wyglądają kuchnie, gdy ludzie łączą różne serie płytek porcelanowych, aby stworzyć całkowicie unikalny projekt. Mieszanie uzupełniających się odcieni kremu lub szarości może naprawdę poprawić wygląd Twojej nowej kuchni i zapewnić efekt wow.

Tak więc, jeśli masz zamiar rozpocząć remont kuchni, zdecydowanie zalecamy wypróbowanie płytek porcelanowych. Zaznaczają wszystkie pola dotyczące stylu i wydajności.