Rozjaśnianie włosów to bardzo popularny zabieg fryzjerski. Podczas wizyty w profesjonalnym salonie często udaje się osiągnąć oczekiwany efekt, ale również w domowych warunkach można uzyskać wymarzony kolor włosów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w przypadku intensywnego rozjaśniania włosów sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ rozjaśniacze działają wyjątkowo intensywnie. Sprawdź, co musisz wiedzieć o takich produktach, zanim radykalnie zmienisz kolor swoich włosów!

Dobrze zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć

Zdarza się, że kobiety (a także mężczyźni) zmieniają kolor włosów pod wpływem impulsu. Niekiedy takie radykalne zmiany wychodzą im na dobre, ale zdarza się też, że jednak ktoś żałuje swojej decyzji. Jeśli zamierzasz zmienić kolor włosów z brązowego na platynowy blond, to pamiętaj, że trudno będzie Ci wrócić do poprzedniego wizerunku przynajmniej w ciągu najbliższych miesięcy. Trzeba jednak przyznać, że platynowy blond to kolor, który służy nie tylko naturalnym blondynkom!

Jeżeli masz brązowe włosy i zastanawiasz się, czy średni lub jasny blond to dla Ciebie lepsza opcja niż platyna, najpierw rozjaśnij włosy o 2-5 tonów, korzystając z farby i oksydantu. W przypadku gdy uzyskany kolor włosów uznasz za zbyt ciemny, będziesz mieć możliwość ponownego ich rozjaśnienia. Oczywiście najlepiej będzie przez 3-4 tygodnie wzmocnić i odżywić włosy, żeby ich nie zniszczyć. 

Włosy w kolorze od jasnego do ciemnego brązu można rozjaśnić do platynowego blondu tylko przy użyciu rozjaśniacza. Należy mieć tego świadomość, ponieważ bywa że kobiety z takimi włosami decydują się na intensywne rozjaśnianie pasm farbą i oksydantem 9% lub 12%, co na ogół kończy się rozczarowaniem. Aby ciemne włosy po rozjaśnianiu nie stały się pomarańczowe lub żółte, trzeba nałożyć na nie rozjaśniacz, a nie farbę! 

Rozjaśniacz do włosów – który wybrać?

Jeśli planujesz intensywne rozjaśnianie włosów w domu, zainwestuj w rozjaśniacz najwyższej klasy, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami i pochodzi od renomowanego producenta. Na tym kosmetyku nie warto oszczędzać! Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii, taki produkt może rozjaśnić włosy nawet o 9 poziomów, przy jednoczesnej ochronie wiązań wewnątrz włosa. Wybierz kosmetyk, który redukuje łamliwość włosów, intensywnie odżywia je, a do tego nadaje włosom trwały i czysty odcień platyny pozbawionej żółtych tonów.

Ekstremalna moc rozjaśniania nie musi iść w parze ze zniszczeniem włosów, jednak pamiętaj, że rozjaśniacz to preparat silnie działający. Przed jego użyciem koniecznie zrób próbę uczuleniową. Bezwzględnie należy przestrzegać instrukcji użycia takiego produktu, bardzo ważne jest również równomierne rozprowadzenie rozjaśniacza po włosach.

Domowa pielęgnacja rozjaśnionych włosów 

Włosy, które zostały rozjaśnione, potrzebują szczególnej pielęgnacji. Warto zadbać o swoje pasma już po zmyciu rozjaśniacza. Można do tego celu użyć odżywki wzmacniającej dołączonej do zestawu lub zaopatrzyć się w inne produkty przeznaczone do intensywnego wzmocnienia i regeneracji farbowanych włosów. Odżywka, która zapewnia włosom wyraźne wzmocnienie i odżywienie, a do tego neutralizuje niepożądane żółtawe tony, to wielozadaniowy preparat ukierunkowany na złożone potrzeby intensywnie rozjaśnionych włosów. Dzięki niemu włosy zachowują szlachetny, platynowy odcień, nie tracąc przy tym dobrej kondycji!